Stručna praksa studenata umetnosti i prava sa VŠJ Niš

Studenti IV godine odseka Dizajn i modna kreacija IUNP-a, sa visokoškolske nastavne jedinice u Nišu imali su priliku da se kroz stručnu praksu upoznaju sa procesom proizvodnje odevnih predmeta. Praksa je održana u radionici Škole mode i lepote u Nišu,  pod nadzorom eminentnih profesora konstrukcije i modelovanja,  stručne prakse,  i tehnologije odeće. Studenti su imali priliku da prođu kroz sve segmente proizvodnje jednog odevnog predmeta,  počev od krojenja,  modelovanja,  šića i tako isprobaju svoje veštine u ovim zanatima.

Studentima II godine Departmana za pravne nauke, takođe sa visokoškolske nastavne jedinice u Nišu, omogućeno  je da u okviru stručne prakse prisustvuju suđenjima pred Privrednim i Osnovnim sudom u Nišu. Oni su bili u prilici da prate tok suđenja, upoznaju se sa spisima predmeta i da vide kako izgledaju sudski akti, kao i tužbe, podnesci i sudske odluke i nalazi veštaka.