Održana radionica „Excel u poslovanju“ u organizaciji Centra za preduzetništvo i inovacije UNINP.

Radionicu je predvodio Aleksandar Grašić, osnivač edukativne platforme Outliers i Microsoft MVP i ekspert za analizu u Excel programu, ali i nosilac Microsoft MVP licence. Predavač sa velikim iskustvom u Black Rock-u, Telenoru, Telenor Banci i RSZ-u.

Radionici su prisustvovali profesori, asistenti, studenti, privrednici i zaposleni u privatnom i javnom sektoru.
Prisutni su mogli da dobiju informacije u vezi sa novim AI alatkama (vještačkom inteligencijom) u okviru Mikrosoftovih proizvoda:

1. Copilot Excel – nadogradnja Excel-a sa veštačkom inteligencijom,
2. Inteligent meeting recap– nadogradnja Teems-a sa veštačkom inteligencijom,
3. Copilot Word – nadogradnja Word-a sa veštačkom inteligencijom,
4. Power BI – naprednija verzija Excel-a besplatan u desktop verziji a plaća se u online verziji,
5. Povezivanje google sheet-a sa online sajtovima ili online prodavnicama.

Centar za preduzetništvo i inovacije Univerziteta u Novom Pazaru nastoji da poveže praksu i teoriju, ali i Univerzitet i privredu i planira i u budućnosti da organizuje slične radionice.