Ambasador Savezne Republike Njemačke u posjeti Univerzitetu u Novom Pazaru

Njegova ekselencija, ambasador Savezne Republike Nemacke u Srbiji, gospodin Heinz Wilhelm posjetio je danas, 19.maja 2015. god., Internacionalni univerzitet u Novom Pazaru i susreo se sa rektorom, prof. dr Suadom Bećirovićem.

Ambasador se interesovao o nastanku i historijatu Univerziteta, smjerovima koje studenti mogu pohađati, ulozi i značaju postojanja ove institucije za omladinu kao i značaj mogućnosti školovanja i na taj način razvoja cjelokupne regije. Na g-dina Ambasadora, poseban utisak je ostavio podatak o multietničnosti i multikulturalnosti studenata i nastavnog osoblja Univerziteta.

Nakon razgovora, u pratnji rektora Bećirovića, Nj.E. g-din Wilhelm je obišao prostorije Univerziteta i nakratko razgovarao sa studentima germanistike.