Studenti UNINP-a uzeli učešće u omladinskoj razmjeni “Ready for Solidarity”.

Od 7. do 17. jula 2023. godine u slovenskom gradu Brežice održana je omladinska razmjena u okviru Erasmus+ projekta, u kojoj su učešće uzeli studenti Univerziteta u Novom Pazaru.

Projekat pod nazivom “Ready for Solidarity” okupio je studente iz šest zemalja širom svijeta i to: Republike Slovenije, Italijanske Republike, Republike Poljske, Republike Srbije, Države Izrael i Kraljevine Maroka.

Cilj je bio upoznavanje mladih iz različitih vjerskih i kulturnih sredina, te ostvarivanje prijateljstava na temeljima tolerancije, solidarnosti, inkluzije i suživota.

Ovo je samo jedna u nizu omladinskih razmjena Erasmus+ projekta koje pružaju priliku studentima širom svijeta da kroz druženje i zabavu, uvažavanjem razlika i prevazilaženjem predrasuda, zajedno rade na uspostavljanju stabilnosti društva, usvajajući znanja i potrebno iskustvo za cijeli život.

Naši studenti su se sa ove razmjene vratili ispunjeni pozitivnim utiscima, lijepim uspomenama i željom da se ovakvo iskustvo ponovi.