Prof. Dunđerović sa Birmingham City University-a održao radionice na IUNP-u

Prof. dr. Aleksandar Dunđerović, direktor Centra za istraživanje interdisciplinarne umjetnosti Birmingham City University-a u Velikoj Britaniji, je u periodu od 12. -14. decembra  2016. g. boravio na Internacionalnom univerzitetu u Novom Pazaru. Tom prilikom održao je radionice za studente Internacionalnog univerziteta u Novom Pazaru. Studenti Anglistike imali su priliku učestvovati u realizaciji radionice na temu Britanska kultura, studenti smjera Vaspitač djece predškolskog uzrasta na radionici na temu Pozorište u službi obrazovanja i studenti Departmana umjetnosti na temu Multimediji i konceptualna umjetnost.

Studenti su pokazali veliko interesovanje za održane radionice i uzeli aktivno učešće u njihovoj realizaciji. Ovakvi vidovi rada sa studentima doprinose njihovom usavršavanju u oblastima za koje su se opredijelili.