Evropska akdemija nauka i umjetnosti izabrala dr. Hasanovića za aktivnog člana

Na posljednjoj sjednici nominacijskog odbora Evropske akademije nauka i umjetnosti predsjednik Mešihata Islamske zajednice u Hrvatskoj muftija dr. Aziz ef. Hasanović izabran je za aktivnog člana Evropske akademije nauka i umjetnosti u oblasti Svjetske religije. Inače, dr. Hasanović je doktorirao na Internacionalnom univerzitetu u Novom Pazaru.

Dugogodišnji rad dr. Hasanovića na naučnom polju, kao i na polju promivisanja univerzalnih vrijednosti, kulture življenja u bogatstvu različitosti, međureligijskog dijaloga te međusobnog poštovanja i uvažavanja nije ostao neprimjećen. Izbor u članstvo Evropske akadamije nauka i umjetnosti veliko je priznanje kako za njega samog, tako i za instituciju koju vodi i Internacionalni univerzitet u Novom Pazaru na kojem je stekao zvanje doktora nauka.