Održana promocija programa „Moj život u Austriji“

Na Internacionacionalnom univerzitetu u Novom Pazaru 06.06.2016. g. održana je promocija programa „Moj život u Austriji“ u organizaciji Integracionog fonda Austrije i ambasade Austrije u Srbiji. O samom programu govorila je Belma Coković, povjerenica za migracije i integracije Integracionog fonda. Program je namijenjen studentima i svim zainteresovanima za život u Austriji. Cilj promocije je da im se objasni kako funkcioniše život u Austriji, šta očekivati od života u Austriji, koju ulogu igra njemački jezik u integraciji i šta austrijsko društvo očekuje od migranata. Prioritet ove organizacije jesu studenti kojima se također prezentju i mogućnosti nastavka školovanja i usavršavanja u Austriji.