Predstavnici Univerziteta u Novom Pazaru na prijemu u Rezidenciji ambasadora Italije, NJ.E. Luke Gorija povodom Dana Republike Italije.

Delegaciju UNINP-a su činili rektor, prof.dr. Suad Bećirović i finansijski menadžer, msc. Haris Zogić koji su se tokom događaja susreli sa ambasadorom Sjedinjenih Američkih Država u Srbiji, NJ.E. Cristopher R. Hill-om, ambasadorom Republike Turske u Srbiji, NJ.E. Hami Aksoy-em i ministrom za ravnomjerni regionalni razvoj, gdin-om Edinom Đerlekom.

U narednom periodu je dogovorena posjeta ambasadora NJ.E. Hill-a i NJ.E. Aksoy-a, na poziv rektora Bećirovića.