U organizaciji Departmana za pedagoško-psihološke nauke studenti smjera Psihologije posjetili Centar za zaštitu odojčadi, dece i omladine Beograd.

Studenti su u pratnji doc. dr. Semrije Smailović i dipl. psihologa Merime Beganović na početku prisustvovali uvodnom sastanku, nakon kojeg su imali obilazak nekoliko radnih jedinica – domova, Materinski dom, dom “Moša Pijade” i dom “Drinka Pavlovića”.

Osoblje Centra za zaštitu odojčadi, dece i omladine studentima je predstavilo strukturu, način organizacije, funkcionisanje i djelovanje institucije kao i njenih jedinica.

Studenti su naglasili da je ova posjeta vrlo važna njihovu buduću profesiju jer su pored navedenih iskustava ostvarili i dobre kontakte.