U organizaciji Departmana za filološke nauke, studenti sva četiri studijska programa posjetili su Narodnu biblioteku Srbije, u pratnji prof. dr. Ahmeda Bihorca, mr. Adnana Hasanovića i msc. Nejire Beširović.

Studenti su, pored dijelova biblioteke otvorenih za širu javnost: Glavne čitaonice, specijalizovanih čitaonica za doktorande i istraživače, obišli i odjeljenja za arhiviranje, konzervaciju i restauraciju knjiga.

Ljubazno i nadasve profesionalno osoblje biblioteke, na čelu sa Nađom Stojković i doc.dr. Dobrilom Begenišić, upoznalo je studente sa načinom organizacije Biblioteke, njenih specijalnih odjeljenja, kao i mogućnostima korištenja resursa Biblioteke za potrebe svih nivoa studija.