U organizaciji Departmana za umjetnost i Departmana za pedagoško – psihološke nauke realizirana aktivnost u okviru interaktivne nastave pod mentorstvom prorektora za kulturu, akademika Fehima Huskovića.

Tom prilikom studenti su dizajnirali haljine od reciklažnih i ostalih prirodnih materijala.

Svaka haljina ima svoju priču, ističući njenu jedinstvenu energiju, kao i jedinstvenu figuru. U svijetu mode, inspiraciju možemo dobiti na svakom koraku i na razne načine, a sam smisao se nekad može pronaći kako u detaljima, tako i u svakodnevnim predmetima sa kojima smo i dodiru.