POZIV ZA PRIJAVU ZA STUDENTE DEPARTMANA ZA PRAVNE NAUKE

Departman za pravne nauke Univerziteta u Novom Pazaru učestvuje u realizaciji projekta „Povećanje dostupnosti besplatne pravne pomoći za žrtve rodno zasnovanog nasilja u Srbiji“.
Mentoring je obrazovanje kroz učenje od advokata i advokatkinja koji imaju iskustva u radu sa žrtvama nasilja i koji su visoko motivisani da podele svoje iskustvo i znanje sa drugima. Mentoring program sprovodi Udruženje Fenomena uz podršku UN Women, agencije Ujedinjenih nacija za rodnu ravnopravnost i osnaživanje žena i Evropske unije.

Mentoring će se održavati online, preko Zoom aplikacije, od novembra ove godine do januara 2023. godine, dva puta mesečno odnosno svake druge nedelje po dva sata (ukupno 6 susreta), u vidu rešavanja konkrentih problema/slučajeva iz prakse mentora (studije slučaja). Mentori će biti na raspolaganju po potrebi i između dvonedeljnih sesija za davanje pisanih ili usmenih pojašnjenja zadataka, a za lakšu komu- nikaciju biće oformljena Viber ili WhatsApp grupa.

NAPOMENA: Svi polaznici i polaznice po završetku mentorskog pro-grama dobijaju sertifikat o uspešnom pohađanju.
ROK ZA PRIJAVU: 15. oktobar 2022. godine
KONTAKT OSOBA ZA PRIJAVU ZA MENTORSKI PROGRAM I PRAVNU KLINIKU NA VAŠEM FAKULTETU:
doc. dr Samra Dečković, Rukovodilac Departmana za pravne nauke, d.prava@uninp.edu.rs, broj tel. +381648891939.