Predstavnici Univerziteta u Novom Pazaru na prijemu u ambasadi Italijanske Republike.

Kao nastavak aktivnosti Torino Fashion Week-a, a sa ciljem produbljivanja saradnje, u Beogradu je delegacija učesnika ove manifestacije bila gost na svečanoj večeri kod ambasadora Italijanske Republike. Ambasadoru i njegovim najbližim saradnicima predstavili su se pojedinci, mladi kreatori, organizacije i predstavnici Univerziteta u Novom Pazaru, rukovodilac Departmana za umjetnost prof.dr. Samir Ljajić i prof. Jasmina Pantelić.

Gost prijema je bila i gospođa Federika Balestra ispred modne kuće „Renato Balestra“, kao i organizatori modne revije ovog brenda, koja je također upriličena naredno veče. Pored prijema je organozovan radni sastanak u saradnji sa ambasadom Italije i ICE-italijanskom agencijom za spoljnu trgovinu i privrednu saradnju. Po prvi put je delegacija na državnom nivou, uz podršku Privredne komore Srbije i Evropske mreže preduzetnika imala radni sastanak u ambasadi Italije radi dogovora oko daljih aktivnosti u cilju promocije, kao i uspostavljanja kontakata sa potencijalnim partnerima. Prof.dr. Ljajić je iskoristio priliku da domaćine i predstavnike Privredne komore pozove da budu gosti UNINP-a, a gospođi Balestra je uputio poziv da održi predavanje kao gost Departmana za umjetnost.