Studenti Departmana za pravne nauke Univerziteta u Novom Pazaru posjetili Kazneno – popravni zavod u Požarevcu

U okviru stručne prakse  studenti druge i treće godine Departmana za pravne nauke Univerziteta u Novom Pazaru  posjetili su Kazneno-popravni zavod ,,Zabela” u Požarevcu. Prilikom posjete, za studente je organiziran doček od strane Uprave i gledanje dokumentarnog filma o ovoj ustanovi, nakon čega su se  studenti upoznali za organizacionom strukturom, od prijemnog odjeljenja za tretman zatvorenika, odjeljenja zdravstvene zaštite, prostorija za  rekreaciju zatvorenika, do prostorija za izdržavanje kazne zatvora unutar zavodskog kompleksa. Studentima je na svakom odjeljenju organizirano kraće predavanje i predstavljanje od strane rukovodilaca odjeljenja. Nakon obilaska, u bioskopskoj sali, studentima se obratio i upravnik ove ustanove, dr. Dejan Novaković. Studentsku posjetu su predvodili prof. dr Rejhan Kurtović, msc Dženis Šaćirović i demonstratorica i  predsjednica Studentskog parlamenta, Nikolina Milunović.