Ministrica za ljudska i manjinska prava i društvni dijalog posjetila IUNP

Internacionalni univerzitet u Novom Pazaru, 01.06. 2021. godine posjetila je ministrica za ljudska i manjinska prava i društveni dijalog u Vladi R. Srbije, Gordana Čomić, sa saradnicima. Upriličen je sastanak sa Upravom Univerziteta, predsjednicom prof. dr. Elmom Elfić-Zukorlić i rektorom prof. dr. Suadom Bećirovićem sa saradnicima, na kojem se razgovaralo o saradnji Ministarstva za ljudska i manjinska prava i Internacionalnog univerziteta u Novom Pazaru.Tom prilikom predsjednica Internacionalnog univerziteta, prof. dr. Elma Elfić-Zukorlić izrazila je zadovoljstvo posjetom ministrice koja je nakon 19 godina ponovo na Univerzitetu sa nadom da će se ministrica uvjeriti u rast i napredak Univerziteta tokom svih ovih godina. Predsjednica je naglasila značaj nedavno organizovanog društvenog dijaloga na temu rodne ravnopravnosti na kojem je učešće uzela i ministrica Čomić, te da će Univerzitet Pazaru uvijek biti rasadnik slobodne misli, sloboda i prava svih ljudskih bića, bez obzira kom polu ili narodu pripadali. Ministrica Čomić je izrazila uvjerenje za dalju dobru saradnu i istakla da nema sumnje u kvalitetan kadar Univerziteta sa ljudima koji smatraju da je znanje najmoćnija stvar kojom se treba boriti za bolje društvo, za bolje društvene odnose, za bolji Pazar, za bolji život svih nas. Na kraju je zaključeno da je ova posjeta od velikog značaja i da će zajednički projekti umnogome doprinijeti razvoju Sandžaka.