Promocija Internacionalnog univerziteta u srednjim školama u Rožajama

Predstavnici Internacionalnog univerziteta u Novom Pazaru doc.dr. Enver Medjedovic i generalni sekretar, Sead Trtovac su, 27.02.2019. godine, u okviru organiziranih posjeta srednjim školama, obišli maturante Gimnazije i Srednje stručne škole u Rožajama.

Srednjoškolci  su pokazali veliko interesovanje za upis na osnovne akademske studije te su imali mnoga pitanja vezana za departmane i smjerove koji postoje na Univerzitetu, za uslove studiranja i vannastavne aktivnosti  koje Internacionalni univerzitet pruža.

Učenici srednjih škola će ujedno imati i mogućnost da se upoznaju sa ovom visokoškolskom institucijom u toku mjeseca aprila, a uokviru „Otvorenih vrata Univerziteta”, kada svi zainteresovani mogu posjetiti ovu obrazovnu instituciju i upoznati se sa njenim funkcionisanjem i resursima.