Studentima IUNP-a uručene stipendije “Mufty fondacije”

Na Internacionalnom univerzitetu u Novom Pazaru jučer, 02.04.2015. g., uručene su stipendije studentima Departmana za filološke nauke od strane “Mufty fondacije”. Naime, prema riječima direktora ove fondacije, Elme Elfić-Zukorlić „Mufty fondacija“ je osnovana sa ciljem unapređenja znanja, a njen osnivač je muftija Muamer ef. Zukorlić. Prioriteti djelovanja fondacije su studenti i mladi istraživači sa posebnim talentima.

Donatori ove akcije bili su Bošnjačka dijaspora Offenbaha i Frankfurta. Predstavnici bošnjake dijaspore Munir Muratović, Mumin Halilović i Elvedin Muratović zahvalni su svima koji su učestvovali u ovoj akciji.

Zahvalnost fondaciji odali su stipendisti Almedin Hamzić i Mirzet Faković, koji nijesu krili zadovoljstvo na uručenim stipendijama.