IUNP obilježio Svjetski dan dječije knjige

Internacionalni univerzitet u Novom Pazaru obilježio je 2, april, Svjetski dan dječije knjige. Naime, upravnik univerzitetske biblioteke, prof. dr. Šemsudin Plojović, sa studentima Departmana za filološke nauke posjetio je danas OŠ “Bratstvo” u Novom Pazaru i tom prilikom učenicima II razreda podijeljene su dječije knjige i biblioteci ove škole poklonjene su knjige dječijih pisaca.

U svijetu se od 1967. godine 2. aprila proslavlja Svjetski dan dječje knjige. Na taj dan je 1805. g. rođen Hans Kristijan Andersen, danski književnik i proslavljeni pisac za djecu.

Ovaj praznik se proslavlja sa ciljem da se promoviše dječja književnost i čitanje, kao i da se skrene pažnja javnosti na potrebe najmlađih čitalaca.