Tradicionalni šahovski turnir na IUNP-u

U srijedu 1.10.2014. god. sa početkom u 19h , u prostorijama Internacionalnog univerziteta u Novom Pazaru održao se tradicionalni 5. šahovski turnir.  Bilo je obezbijeđeno kompjutersko parovanje na velikom plazma monitoru a turnir se igrao po švicarskom sistemu od 9 kola uz ubrzani tempo od 15 minuta po igraču. Svaki učesnik je trebao ponijeti sa sobom svoju šahovsku garnituru i šahovski sat dok je organizator obezbijedio 5 kompleta. Kotizacija je iznosila 200 RSD a nisu je trebali plaćati velemajstori i pioniri. Tehnički organizator turnira bio je šahovski prvokategornik Husein Mehmedović.

Nagradni fond je iznosi 10.000 RSD, a tu su bile i vrijedne robne nagrade, TV itd.

Internacionalni univerzitet u  Novom Pazaru je tradicionalno, po 5. put pokrovitelj ovog šahovskog turnira koji se organizira u čast Kurban bajrama.