Održan prijemni ispit za septembarski upisni rok za akademsku 2024/2025. godinu na Univerzitetu u Novom Pazaru.

Budući studenti su u drugom roku imali priliku da konkurišu za upis na osnovne akademske studije na više smjerova, uključujući pravne nauke, poslovnu ekonomiju, informatiku, psihologiju, smjer za vaspitače, engleski jezik, njemački jezik, bosanski jezik, srpski jezik i likovnu umjetnost.

Generalni menadžer Univerziteta, prof. dr. Enver Međedović je istakao da je interesovanje kandidata u oba upisna roka ove godine značajno povećano, sa porastom od 30% u odnosu na prošlu godinu. On je dodao da su određeni studijski programi, poput grafičkog i modnog dizajna, već zatvoreni zbog popunjenih kvota, dok su ostali smjerovi blizu popunjenosti.

Rezultati prijemnog ispita biće objavljeni na zvaničnoj stranici Univerziteta, a upis primljenih kandidata biće organizovan u narednim danima.

Univerzitet u Novom Pazaru čestita svim kandidatima na polaganju prijemnog ispitu uz želju da na istom ostvare što bolji rezultat.