Održana XIV Međunarodna likovno-vajarska kolonija “Hrid 24”.

Univerzitet u Novom Pazaru, u saradnji sa Planinarskim domom Hrid, uspješno je organizovao XIV Međunarodnu likovno-vajarsku koloniju pod nazivom “Hrid 24”. Ovaj značajan kulturni događaj okupio je profesore, asistente i studente iz Srbije, Bugarske, Makedonije, Crne Gore, Albanije, Turske i drugih zemalja.

Kolonija je održana u prelijepom okruženju planinarskog doma Hrid, pružajući učesnicima jedinstvenu priliku da stvaraju umjetnička djela inspirisana prirodom i međusobnim susretima. Tokom kolonije, učesnici su razmjenjivali iskustva, unapređivali svoje vještine i izlagali svoja djela posjetiocima.

Ovaj događaj ima veliki značaj za kulturnu i umjetničku scenu regiona, promovirajući umjetnost i međukulturalnu saradnju. Učesnici su izrazili svoje zadovoljstvo organizacijom i inspirativnim okruženjem, ističući kako su stekli dragocjena iskustva i nova prijateljstva.