Održana godišnja izložba radova i modna revija studenata Departmana za umjetnost i filološke nauke.

U Galeriji Univerziteta u Novom Pazaru otvorena je tradicionalna godišnja izložba radova studenata smjera Likovna umjetnost. Prisutnima se pozdravnim govorom obratio prorektor za kulturu, akademik Fehim Husković, koji je istakao da je ova izložba rezultat mukotrpnog rada i saradnje studenata i njihovih profesora, koji neizbježno daju vrhunske rezultate.

Nakon otvaranja izložbe je pred mnogobrojnom publikom upriličena modna revija kao rezultat rada studenata treće i četvrte godine studijskog programa Modni dizajn, pod mentorstvom profesora Jasmine Pantelić i Predraga Nerića. Modna revija je upriličena na platou Univerziteta.

Izložba radova i modna revija su kulturni događaji koje Univerzitet u Novom Pazaru tradicionalno organizuje u cilju podrške karijernom razvoju studenata i mladih umjetnika.