Svečana akademija: dodjeljene nagrade uposlenicima, profesorima i studentima i kulturno-umjetnički program.

Nagrade za 10 godina staža je dodjelio generalni menadžer, prof.dr. Enver Međedović, a nagrađeni su: prof. dr. Ljiljana Dapčević-Marković, prof. dr. Maida Bećirović-Alić, doc. dr. Almedina Numanović.

Nagrade za 20 godina staža je dodijelio rektor, prof.dr. Suad Bećirović, a nagrađeni su: akademik Fehim Husković, prof. dr. Muamer Nicević, mast. pedag. Bahra Plojović, mast. ekon. Azemina Dervišević, dipl. ekon. Enis Gusinac.

Najboljim studentima generacije je nagrade dodijelio predsjednik Savjeta Univerziteta, dr. Rešad Plojović, a zlatni studenti su: Alisa Kahrović, Ajla Idrizović i Fetana Nurović.

Svečanost Dana Univerziteta i dodjele diploma su svojim kulturno-umjetničkim programom obilježili studenti Univerziteta:

Merjem Zukorlić: izvedba univerzitetske himne i sevdalinke ”Zapjevala sojka ptica”.

Neila Koničanin: čitanje odlomka iz djela ”Akademija” od rhm. akademika muftije Muamera Zukorlića.

Saida Murić: čitanjem teksta ”Na putu svjetlosti”.