Održana svečana akademija povodom Dana Univerziteta u Novom Pazaru i dodjele diploma svršenicima osnovnih i master studija. Svečanoj akademiji je prisustvovao veliki broj studenata, roditelja, profesora i predstavnika javnog života i to: predsjednik Mešihata IZ u Srbiji sa delegacijom, dr. Mevlud Dudić, predsjednik Savjeta UNINP, dr. Rešad Plojović, izaslanik predsjednika Republike Srbije, gdin. Milorad Veljović, izaslanik ministarke prosvjete, prof.dr. Janko Samardžić, potpredsjednik Narodne skupštine, gdin. Edin Đerlek, ambasador Palestine u Srbiji, NJ.E. gdin. Muhamed Al-Namoura, gradonačelnik Novog Pazara, gdin. Nihat Biševac, predsjednica Bošnjačkog nacionalnog vijeća, prof.dr. Misala Pramenković, predsjednik skupštine Novog Pazara, gdin. Samir Lekić, šefica misije OEBS-a u Novom Pazaru, gđa. Ruth Grosman i šefica Generalnog konzulata BiH, gđa. Selma Užičanin. Događaju su također prisustvovale delegacije univerziteta iz Tuzle i Gostivara. Događaj je otpočeo izvođenjem univerzitetske himne, nakon čega je rektor, prof.dr. Suad Bećirović održao pozdravni govor prisutnima u kojem je posebnu pažnju posvetio studentima: ”Dragi diplomci, danas ste vi u centru pažnje. Ovo je vaš dan. Danas, dok dodjeljujemo diplome, mi priznajemo vaš trud i vašu posvećenost, ali slavimo i vašu spremnost da preuzmete kormilo budućnosti. Vi ste dokaz da su snovi dostižni, da je rad vrijedan i da je obrazovanje ključ koji otvara vrata uspjeha. Vi predstavljate budućnost našeg grada, regije i šire.” Svečanost je nastavljena bogatim kulturno-umjetničkim programom u izvedbi studentica Merjem Zukorlić, Neile Koničanin i Saide Murić. Prisutnima je kroz kratak film prikazana retrospektiva događaja u prethodnoj godini, nakon čega su dodjeljene plakete i nagrade uposlenicima i profesorima koji ove godine obilježavaju jubilej od 10 i 20 godina. Nagrade su dodjelili rektor, prof.dr. Suad Bećirović i generalni menadžer, prof.dr. Enver Međedović, a ispred uposlenika koji obilježavaju jubilej se skupu obratio akademik Fehim Husković. Nagrade su od strane predsjednika Savjeta UNINP, dr. Rešada Plojovića dodjeljene i zlatnim studentima ispred kojih je govorila Ajla Idrizović. Prisutnima se u svojstvu izaslanika predsjednika Vučića obratio Milorad Veljović koji je posebno izrazio zadovoljstvo postojanjem kvalitetne obrazovne ustanove kao što je Univerzitet u Novom Pazaru kako bi mladi ljudi mogli ostajati na svojim ognjištima i sticati obrazovanje, uz naglasak na riješenost države da pomogne ekonomski i obrazovni razvoj ovog regiona. Izaslanik ministarke prosvjete, prof.dr. Janko Samardžić je posebno pohvalio rad Univerziteta u naučno-istraživačkom polju i saradnji koju neprekidno razvija sa ostalim visokoškolskim ustanovama u državi i regionu. Muftija dr. Mevlud Dudić je zaključnim govorom čestitao svim prisutnima 22. jubilej naglasivši da dugovječnost Univerziteta dokazuje njegov kvalitet, uz zahvalnost predstavnicima države koji su svojim prisustvom i saradnjom pokazali dobru namjeru u izgradnji prosperitetne budućnosti. Skup je završen dodjelom diploma svršenicima osnovnih i master studija u ovoj akademskoj godini koji su ponos Univerziteta i budućnost naše zajednice.