Na Univerzitetu u Novom Pazaru održana radionica “Iluminativna portretna fotografija” u organizaciji Departmana za umjetnost i filološke nauke u koordinaciji sa prof. dr. Džemilom Bektovićem.

Predavač ove radionice bio je Rromir Imami koji se dugo godina profesionalno bavi fotografijom. Rođen je u Skoplju, a živi i radi Švicarskoj.

U prvoj sesiji je održano teorijsko predavanje o portretonoj fotografiji, dok se drugi dio radionice održao u foto studiju Univerziteta, gdje je odrađen praktični dio profesionalnog fotografisanja, te primjenjeno znanje koje su učesnici stekli na teorijskom dijelu predavanja.

Na samom kraju, predavač je počastio učesnike fotografisanjem njihovih portreta što je izazvalo posebno zadovoljstvo.