Održano predavanje “Osiguranje depozita na Univerzitetu u Novom Pazaru od strane predstavnika Agencije za osiguranje depozita.

Predavanje je održala Sonja Popara, rukovodilac Odjeljenja za osiguranje depozita, a prisutne je upoznala sa radom Agencije za osiguranje depozita, te o tome da je osigurana suma depozita u Republici Srbija 50.000,00 eura i ostalim pojedinostima vezanim za ovu temu kao što su zbirni depoziti u više banaka, načini isplate, primjeri iz prakse i ostalo.

Predavanju su prisustvovali nastavnici i studenti koji su na kraju predavanja postavili veliki broj pitanja na temu o kojoj se govorilo.