Studenti Departmana za umjetnost i filološke nauke UNINP, u okviru predmeta Stručna praksa posjetili su Narodnu biblioteku Srbije u pratnji prof. dr. Ahmeda Bihorca i msc. Nejire Beširović.

Studenti su imali prilike upoznati se sa načinom rada Biblioteke, skladištenjem bibliotečkih jedinica, arhitektonskim rješenjima zdanja biblioteke i načinom održavanja arhivske građe.

Obilazak je obuhvatio posjetu otvorenim čitaonicama, uz objašnjenje o nastanku, historiji, razvoju, značaju i ulozi Biblioteke u društvu. Tokom posjete, prisutnima su bile dostupne i izložbe iz bogatih kolekcija Narodne biblioteke Srbije.