Studenti Departmana za pravne nauke UNINP u posjeti Narodnoj skupštini Republike Srbije i Republičkoj izbornoj komisiji.

Posjeta je realizirana u okviru obavljanja stručne prakse pod mentorstvom prof.dr. Ergina Hakića, a u pratnji zamjenika direktora Uprave za saradnju sa crkvama i vjerskim zajednicama, prof.dr. Ferida Bulića.

Studentima su se obratili sekretar Narodne skupštine RS Srđan Smiljanić i zamjenik predsjednika RIK-a, Marko Janković.

Studenti su upoznati i informisani o historijatu, radu i funkcionisanju Narodne skupštine od strane članova skupštinske grupe za edukaciju NS Republike Srbije, te je dogovorena dalja saradnja, kao i simulacija skupštinskog zasjedanja na Univerzitetu u bliskoj budućnosti.