Na Univerzitetu u Novom Pazaru obilježen je 21. februar, Međunarodni dan maternjeg jezika, promocijom Zbornika radova sa literarnog konkursa na teme: „Moj maternji jezik – ono što jesam“, „Jezik na kome sanjam“ i „Pričom i slikom kroz ljepotu maternjeg jezika“.

Promociju su otvorili prof. dr. Suad Bećirović, rektor, doc. dr Kimeta Hamidović, urednik, prof. dr Kemal Džemić, recenzent zbornika.

Prisutnima se obratio književnik Enes Halilović, istakavši važnost očuvanja pisane riječi i jezika jednog naroda koji opstaje i održava se jedino kroz pisane izvore, jer ako „nema pisanih tragova, nema istorije“, nema ni naroda.

U nastavku programa nagrađeni učenici osnovnih i srednjih škola i studenti predstavili su se svojim radovima.