Održana promocija knjige “Knjiga o Andriću” autorice prof.dr. Jasmine Ahmetagić na Univerzitetu u Novom Pazaru.

Prof.dr. Jasmina Ahmetagić je dugogodišnji gostujući profesor na smjerovima za srpski i bosanski jezik Univerziteta u Novom Pazaru. Ideja knjige jeste upoznavanje velikana kao što je pisac Ivo Andrić kroz metodologiju drugog velikana, Karla Gustava Junga i njegovu analitičku psihologiju koju je autorica prepoznala i analizirala u Andrićevim djelima.

U uvodnom dijelu su o knjizi govorili urednica knjige, Tamara Krstić i asistentica na Departmanu za umjetnost i filološke nauke, Rejhana Selmanović.

Promociji knjige su prisustvovali nastavnici, saradnici i studenti, a primjerci knjige “Knjiga o Andriću su dostupni u biblioteci Univerziteta u Novom Pazaru.