Na Univerzitetu u Novom Pazaru održano predavanje na temu: “Mogućnosti kroz projekte EU” od strane direktora Fondacije preduzetnika u BiH, MSc Ismaila Šehića.

Ismail Šehić je direktor “Bravo” organizacije (Bosnian Representative Association for Valuable Opportunities), osnivač i vlasnik firme “Brain Tank” koja posluje u Briselu i Sarajevu, suvlasnik aplikacije “Metapix” sa sedištem u San Francisku, predsednik je sportskog saveza za sport i rekreaciju federacije BiH, vlasnik hotela u Mersinu (Turska), master inženjer mašinstva i master svjetske ekonomije i biznisa.

Na predavanju su prisutnima predstavljene mogućnosti koje pružaju programi Evropske unije, sa posebnim osvrtom na programe razmjene studenata i pohađanja studija u inostranstvu.

Msc Šehić je predstavio fondove pri Evropskoj uniji kod kojih se može aplicirati sa projektima na raznim poljima.

Na kraju susreta, predavač je pozvao studente da se aktivno uključe u pisanje projekata i na taj način otvore sebi mogućnosti zarade i sticanja znanja, vještina i iskustva koje će im biti potrebno u daljoj karijeri.