Na Univerzitetu u Novom Pazaru organizirana studentska tribina povodom 16 dana aktivizma protiv nasilja nad ženama.

Kampanja “ 16 dana aktivizma protiv nasilja nad ženama “ počinje 25. novembra Međunarodnim danom borbe protiv nasilja nad ženama i završava se 10. decembra Međunarodnim danom ljudskih prava.

Studenti su na tribini govorili o oblicima nasilja, psihološkoj strukturi ličnosti nasilnika, prevenciji, uticaju medija, primjeni Zakona o sprečavanju nasilja u porodici i na kraju analizirali statističke podatke.

Na kraju tribine prisutnima se obratio advokat Rašit Papić koji je govorio o postupku pred nadležnim organima i ukazao na značaj saradnje između njih kada je u pitanju rješavanje ovog društvenog problema.