Rukovodilac Centra za preduzetništvo i inovacije (CEI) Univerziteta u Novom Pazaru, doc.dr. Dženis Bajramović i asistent na departmanu za ekonomsko-računarske nauke msc. Amela Ljajić 02. decembra uzeli su učešće u “Startap vikend-u” u organizaciji Centra NIT.

U okviru dijela “Izazovi biznisa”, rukovodilac CEI Univerziteta u Novom Pazaru doc.dr. Dženis Bajramović prisutnima je izložio izazove sa kojima se suočava građevinska industrija i mogućnosti primjene inovacija i IT rješenja.

Također, na skupu u okviru iste radionice “Izazovi biznisa” mladim programerima je msc. Amela Ljajić predstavila digitalne alate koji mogu olakšati i unaprijediti poslovanje transportnih kompanija.

Organizaciju “Startap vikend” događaja su podržali:
– USAID,
– Inicijativa Digitalna Srbija-PREDUZMI IDEJU,
– Garaža,
– ICThub.

Puna sala mladih programera je mogla da čuje šta su mogućnosti i opasnosti vezano za različite sektore (uključujući građevinarstvo i transport).

Nakon događaja je uslijedio niz susret, a predstavnici Univerziteta su imali priliku dogovoriti saradnju sa:

direktorom Naučno-tehnološkog parka Čačak, Mirko Pešić,

programskim direktorom projekta “Preduzmi ideju” Tadej Kurepa,

menadžerom za marketing i komunikacije “Preduzmi ideju” Marija Janjušević.