Vladimir Đukanović održao predavanje na temu: “Vještačka inteligencija (AI), Start-up i izlazak na berzu” u organizaciji Centra za preduzetništvo i inovacije Univerziteta u Novom Pazaru

Vladimir Đukanović je 11 godina radio u JP Morgan kompaniji na Wall-Street-u u New York-u, osnovao je investicijski hedge fund u Londonu, a investitor je u nekoliko industrija u Srbiji i svijetu. Finansijski je analitičar i autor romana “Blistanje” koji govori o vještačkoj inteligenciji.

Tribinu je otvorio rukovodilac Centra za preduzetništvo i inovacije, doc.dr. Dženis Bajramović koji je predstavio predavača i napravio uvod u temu istakavši da današnja tribina ima veliki značaj za mlade ljude koji žele pokrenuti biznis i izaći na berzu. Događaj je bio podijeljen na dva dijela: vještačka inteligencija i ulaganje i trgovina na berzi.

U prvom dijelu, predavač je govorio o izazovima koje sa sobom nosi pojava vještačke inteligencije, kao i o poslovnim perspektivama. AI će definitivno ukinuti veliki broj poslova, a finansijski uspon leži u procjeni novih zanimanja koja će se formirati razvojem vještačke inteligencije.

U drugom dijelu tribine je bilo riječi o berzanskom poslovanju, strategijama ulaganja i trgovanja.

Tribini su prisustvovali nastavnici i uposlenici Univerziteta, studenti i privrednici koji su interakcijskim pristupom i pitanjima obogatili događaj, a svi prisutni su nakon predavanja dobili besplatan primjerak knjige “Blistanje”.