Prorektor za kulturu Univerziteta u Novom Pazaru, akademik Fehim Husković i doc. Asmir Husović učesnici 59. saziva Internacionalne kolonije Počitelj.

Internacionlna umjetnička kolonija u Počitelju pod pokroviteljstvom i u organizaciji Udruženja likovnih umjetnika BiH ( ULUBiH) tradicionalno se održava svakog jula gde okuplja umjetnike iz Republike Srbije, Republike Hrvatske, Republike Severne Makedonije, Crne Gore, Republike Kine, kao i države domaćina Bosne i Hercegovine.

Tehnike koje su rađene su akrili i ulje na platnu, a radovi nastali na Koloniji biće predstavljeni početkom naredne godine u sarajevskoj Galeriji “Roman Petrović”.