Univerzitet u Novom Pazaru posjetila je delegacija Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi predvođena prof.dr. Mahmudom Tekinom.

Rektor prof.dr. Suad Bećirović i njegovi saradnici upoznali su goste iz Gaziantepa sa načinom funkcionisanja Univerziteta u Novom Pazaru.

Nakon razmjene iskustava i diskusije o mogućnostima saradnje, predstavnici univerziteta su potpisali ugovor o saradnji, koju obuhvata, između ostalog, razmjenu nastavnika i studenata, kao i zajedničke naučnoistraživačke projekte.

Ovo je još jedan pokazatelj da je Univerzitet u Novom Pazaru posvećen umrežavanju sa inostranim univerzitetima koja će omogućiti nastavnicima i studenetima sticanja novih znanja i iskustava, kao i rad za opštu dobrobit cjelokupne zajednice.