Rektor Univerziteta u Novom Pazaru, prof. dr. Suad Bećirović i glavni muftija islamske zajednice u Srbiji dr. Mevlud ef. Dudić prisustvovali su otvaranju prvog sajma prijateljstva Libije i Srbije.

Sajam je organiziran od strane libijske ambasade u Republici Srbiji, gdje su se okupili sve značajnije ličnosti kako iz Srbije, tako i iz inostranstva.

U okviru ovog sajma posjetioci su se mogli upoznati sa vodećim proizvođačima iz Libije, gdje je pružena mogućnost saradnje i realizacije budućih poslovnih poduhvata.