Univerzitet u Novom Pazaru učesnik Međunarodnog sajma ženskog preduzetništva pod pokroviteljstvom princeze Jordana, NJ.V. Taghrid Mohammad.

Na događaju su se predstavili profesori i studenti Departmana za umjetnost sa svojim modnim kreacijama. Kreacije su prisutnima prezentovali prof.dr. Jasmina Pantelić i modni kreatori Sedžda Zukorlić i Lejla Bulić.

Štand sa modnim kreacijama i radovima predstavnika UNINP je obišla princeza Jordana NJ.V. Taghrid Mohammad koja je pohvalila radove i zahvalila se na učešću ovoj manifestaciji.

Drugog dana je započeo seminar pod nazivom: East West & Africa, na kojem je učestvovala delegacija Univerziteta u Novom Pazaru, koju su činili generalni menadžer, prof. dr. Enver Međedović i rukovodilac Departmana za umjetnost, prof. dr. Samir Ljajić, gde se između ostalog razgovaralo o budućoj saradnji na projektima od međusobnog značaja i interesa.

Delegacija UNINP se susrela i razgovarala sa ministarkom kulture Jordana, Haifom Hajjar Najjar.