Ministarka za brigu o porodici i demografiju, prof.dr. Darija Kisić održala predavanje na temu “Roditeljstvo i karijera” na Univerzitetu u Novom Pazaru.

Predavanje je izazvalo veliko interesovanje, a prisustvovali su rektor, prof.dr. Suad Bećirović, predsjednik Savjeta Univerziteta, dr. Rešad Plojović, prorektori, rukovodioci departmana i službi Univerziteta, profesori, studenti i ostali gosti.

Ministarka je istakla da roditeljstvo i karijera ne isključuju jedno drugo i da je moguće imati uspješnu karijeru i biti predan roditelj uz dosta truda i podrške porodice. Ministarka Kisić je govorila i o demografskim izazovima sa kojima se naša država susreće, kao i o mjerama koje država poduzima za rješavanje tog pitanja.

Predavanje je bilo interakcijskog tipa gdje su aktivno učestvovali nastavnici i studenti sa svojim viđenjima i komentarima.

Na kraju susreta, ministarka se zahvalila domaćinu i iskazala želju da ponovo dođe na Univerzitet i da u narednom periodu bude još projekata koji će biti predmet međusobne saradnje.