Predstavnici Bosna Bank International d.d. Sarajevo (BBI) i Univerziteta u Novom Pazaru na prijemu kod predsjednika Mešihata, muftije dr. Mevluda Dudića.

U sklopu posjete Univerzitetu, predstavnici BBI: član Uprave, Nedžad Gušić i direktor Sarajevo biznis foruma, Dino Selimović, zajedno sa delegacijom Univerziteta koju je predvodio rektor, prof.dr. Suad Bećirović razgovarali su sa muftijom Dudićem i direktorom Agencije za sertificiranje halal kvaliteta, dr. Enverom Gicićem o mogućnostima saradnje i učešća Islamske zajednice u Srbiji na Sarajevo halal sajmu koji će se održati u maju 2023. godine.

Na sastanku je bilo razgovora o perspektivi razvoja islamsih finansija u državi i regiji, kao i o drugim razvojnim projektima koji mogu biti predmet međusobne saradnje.