Delegacija Univerziteta u Novom Pazaru u posjeti Ujedinjenoj banci Albanije (UBA)

Delegacija Univerziteta u Novom Pazaru posjetila Ujedinjenu banku Albanije (UBA) 13. oktobra 2022. godine.

Delegaciju Univerziteta u Novom Pazaru koju su činili rektor, prof.dr. Suad Bećirović, generalni menadžer, prof.dr. Enver Međedović i finansijski menadžer, msc. Haris Zogić je ugostio generalni direktor Banke, mr. Amel Kovačević.

UBA je jedna od dvije banke u jugoistočnoj Evropi koja posluje po principima islamskog bankarstva i članica je globalne grupacije Islamske razvojne banke iz Džedde, Saudijska Arabija. Gdin. Kovačević je delegaciju UNINP-a upoznao sa načinom poslovanja Banke i izazovima implementiranja koncepta islamskih finansija u praksi.

Na sastanku se razgovaralo o mogućnostima saradnje na polju studentske prakse, a dogovoreno je i gostujuće predavanje gdin-a Kovačevića na Univerzitetu u Novom Pazaru koji će svoje bogato poslovno iskustvo (generalni direktor UBA, ministar finansija Kanton Sarajevo, ambasador Bosne i Hercegovine u Kini i druga poslovna iskustva na rukovodećim pozicijama) moći da prenese studentima.