Fulbright lektorka Kathryn Yahyaoui je 12.07.2022. okončala svoj angažman na studijskom programu Engleski jezik i književnost.

Fulbright je program koji UNINP u saradnji sa Ambasadom SAD-a godinama uspješno realizuje, a koji finansira State Department i ima za cilj povezivanje visokoškolskih sistema SAD-a i ostatka svijeta, promociju engleskog jezika i američke kulture i vrijednosti.
U protekloj akademskoj godini, Fulbright lektorka Kathryn je studentima u okviru predmeta savremeni engleski jezik držala časove konverzacije i na taj način kao profesor koji dolazi iz SAD-a, zemlje engleskog govornog područja, omogućila studentima vježbanje konverzacijskog
engleskog jezika.
Dodatno je studentima kroz realizaciju sesija tkzv. ,,Book Club” inicijative omogućeno čitanje knjiga na engleskom jeziku, a gdje je Departman za filološke nauke nakon uspješno okončane tromjesečne sesije polaznicima dodijelio sertifikate o učešću.
UNINP očekuje nastavak uspješne saradnje sa ambasadom SAD-a u realizaciji Fulbright programa u budućnosti.