Evropska komisija odobrila novi Erasmus+ K171 2022 projekat

Evropska komisija je odobrila novi Erasmus+ K171 projekat UNINP-u koji podrazumijeva saradnju univerziteta programskih i univerziteta prtnerskih država Erasmus+ programa.

Prilikom izrade projekta i strateškog planiranja razmjene studenata, nastavnog i nenastavnog kadra, kao partneri na projektu predviđeni su sljedeći univerziteti:

1. UNIVERSITE SULTAN MOULAY SLIMANE, Ben Bella, Maroko;
  2. AL-AHLYYA AMMAN UNIVERSITY, Amman, Jordan;
  3. INTERNATIONAL BLACK SEA UNIVERSITY, Tbilisi, Gruzija;
  4. HAYBUSAK UNIVERSITY, Jerevan, Jermenija;
  5. UNIVERZITET U SARAJEVU, Sarajevo, BiH;
  6. Universiteti “Ismail Qemali”, Valona, Albanija;
  7. University College of Business, Tirana, Albanija.

Predviđeni univerziteti i odobreni projekat u potpunosti prati Strategiju internacionalizacije UNINP-a kojom je predviđeno uključivanje studenata, nastavnog i nenastavnog kadra ne samo u evropske, već i u svjetske tokove visokog obrazovanja, te ima za cilj da omogući tokove mobilnosti u kontekstu globalizacije visokog obrazovanja i što efikasnije prenošenje naučnih i stručnih znanja i veština.

Broj odobrenih mobilnosti biće poznat početkom nove akademske 2022/2023. godine, kada će i svi zainteresovani kandidati moći da se prijave za učešće.