Svečana promocija doktora nauka na UNINP-u

Svečana dodjela diploma i promocija doktora nauka održana je danas, 31.03.2022. godine, na Univerzitetu u Novom Pazaru.
Na promociji je istaknut značaj Univerziteta u Novom Pazaru ne samo za razvoj regiona, već i značaj na globalnom nivou.
Rektor Univerziteta, prof. dr. Suad Bećirović, istakao je da su nauka i istraživanja temelji razvoja čovječanstva, te da je Univerzitet u Novom Pazaru uvijek bio otvoren za istraživačke teme.
Prisutnima se obratila pomoćnica minstra prosvjete, nauke i tehnološkog razvoja i profesorica na Departmanu za ekonomske nauke, prof. dr. Elma Elfić Zukorlić, koja je čestitala svršenim doktorantima na stečenom zvanju i izrazila nadu  da će u godinama koje dolaze svojim istraživačkim radom doprinijeti razvoju nauke i podizanju akademske zajednice ali i razvoju društva.
Postuhmno je dodjeljena diploma akademiku Muameru Zukorliću, osnivaču Univerziteta u Novom Pazaru koji je imao viziju da visoko obrazovanje bude dostupno svima.
Doktorima nauka uručene su diplome iz oblasti pravnih, pedagoških, psiholoških i ekonomskih nauka.