UNINP u polufinalu takmičenja u simulaciji suđenja u Tbilisiju

Fondacija ,,Akademik Levan Aleksidze”  u bliskoj saradnji sa Gruzijsko-američkim univerzitetom,  Međunarodnim centrom za krivično pravo pri Državnom univerzitetu u Tbilisiju i Međunarodnim centrom za razvoj migracione politike organizuje 3. izdanje ,,Levan Aleksidze” takmičenja u simulaciji suđenja iz oblasti ljudskih prava.

U dosadašnjem toku takmičenja, učešće su uzeli univerziteti Istočnog partnerstva Evropske unije koji uključuju univerzitete iz sljedećih država: Jermenija, Azerbejdžan, Belorusija, Gruzija, Moldavija, Ukrajina, kao i Albanija, Bosna i Hercegovina, Bugarska, Hrvatska, Estonija, Grčka, Letonija, Litvanija, Crna Gora, Severna Makedonija, Srbija, Slovenija i Turska.

Tom prilikom najuspešniji timovi univerziteta Istočnog partnerstva Evropske unije, među kojima je i tim Departmana za pravne nauke UNINP-a, plasirali su se u poslednji krug takmičenja koje će biti organizovano u Tbiliisiju, Gruzija.