XIII Međunarodna likovno-vajarska kolonija ,,Hrid 2021.”

U organizaciji Departmana umjetnosti, Internacionalnog univerziteta u Novom Pazaru, od 27.06.2021. do 03.07.2021., u Plavu održana je XIII Međunarodna likovno-vajarska kolonija ,,Hrid 2021.”. Učešće su uzeli umjetnici, profesori i studenti fakulteta umjetnosti iz naše zemlje, S. Makedonije, Crne Gore, Albanije i Rumunije.

Umjetnička djela nastala tokom likovno-vajarske kolonije biće predstavljena na izložbi ,,XIII Međunarodna likovno-vajarska kolonija Hrid 2021.” u Centru za kulturu ,,Beco Bašić” u Plavu, Crna Gora. Studentska kolonija se već godinama održava u organizaciji Departmana umjetnosti UNINP-a i planinarskog kluba „Hrid“ iz Plava i već duži niz godina predstavlja jednu od najznačajnijih kolonija u Sandžaku i širem regionu.