Održana naučna konferencija “ Mogućnosti i perspektive malih i srednjih preduzeća u toku i nakon pandemije Covid-19“

U organizaciji Departmana za ekonomske nauke Internacionalnog univerziteta u Novom Pazaru i Privredne komore Srbije, uz podršku Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja. R. Srbije 27.03.2021. održana je Međunarodna naučna konferencija na temu “Mogućnosti i perspektive malih i srednjih preduzeća u toku i nakon pandemije Covid-19“. Konferencija je uslijed pandemije održana online. Na konferenciji su se ispred organizatora obratili rektor Internacionalnog univerziteta u Novom Pazaru, prof. dr. Suad Bećirović, i mr Slobodanka Džinović Kojić, šefica Kancelarije za preduzetništvo Privredne komore Srbije. Učesnicima konferencije obratili su se panelisti dr Stana Božović, državna sekretarka u Ministarstvu za rad, boračka i socijalna pitanja, Katarina Obradović Jovanović, pomoćnica ministra privrede, mr Amer Bukvić, predsjednik Uprave Bosna Bank International, Mila Litvinjenko, vlasnica i direktorka AURA cosmetics i prof. dr. Enis Ujkanović, menadžer Sektora za mala i srednja preduzeća razvojnog programa EU PRO Kancelarije UN-a za projektne usluge. Panelim dijelom moderirala je Jasmina Nikšić. U drugom dijelu konferencije učenici su prezentovali svoje naučne radove. Na kraju konferencije usvojeni su zaključci koji će biti upućeni svim relevantnim faktorima koji se bave malim i srednjim preduzećima u zemlji i u zamljama regiona. Konfereciju je pratio veliki broj profesora, naučnih radnika, predstavnika privrede i studenata.