IUNP i institucije u opštini Sjenica potpisali memorandume o saradnji

Internacionalni univerzitet u Novom Pazaru nastavlja dobru praksu uspostavljanja saradnje sa institucijama od značaja. Delegacija Univerziteta, predsjednica prof. dr. Elma Elfić Zukorlić, rektor prof. dr. Suad Bećirović, menadžeri Haris Zogić i Jasmina Nikšić, obišla je predstavnike Opštine Sjenica, gdje ih je primio predsjednik Opštine Sjenica Munib Mujagić, predsjednik Skupštine opštine dr. Rejhan Kurtović i načelnik Opštinske uprave Nusret Nuhović. Tom prilikom potpisan je Memorandum o saradnji sa Kancelarijom za lokalni ekonomski razvoj i na taj načun uspostavljena saradnja ovih institucija. Nakon toga, predstavnici Univerziteta posjetili su Predškolsku ustanovu „Maslačak“ gdje ih je dočekala direktorka, Minela Biberović sa saradnicima. Tom prilikom potpisan je Memorandum o saradnji dvije institucije od značaja za odgojno-obrazovni aspekt djece i omladine, a koji će se kroz međusobnu saradnju realizovati u narednom periodu. Predstavnici Univerziteta obišli su i Predškolsku ustanovu “Reuda” u Sjenici i tom prilikom razgovarali o saradnji institucija u budućnosti.