Kulturni ataše ambasade SAD-a u posjeti IUNP-u

Kulturni ataše ambasade Sjedinjenih Američkih Država, gospodin Michael Brooke, i specijalista za kulturna pitanja, gospođa Vukica Stanković, posjetili su Internacionalni univerzitet u Novom Pazaru dana 14. maja 2019. godine.

Tom prilikom gdin. Brooke i gđa. Stanković su se sastali sa rektorom Internacionalnog univerziteta, prof. dr. Suadom Bećirovićem, prorektorom za nastavu, prof. dr. Amelom Lukač-Zoranić, i generalnim menadžerom, prof. dr. Elmom Elfić-Zukorlić i imali prilike razgovarati o aktualnim i budućim projektima, te zajednički raditi na učvršćivanju veza između ove visokoškolske institucije i ambasade SAD-a u Beogradu.

Također, predstavnici ambasade prisustvovali su lektorskim vježbama, Brendana Keenana, Fullbright Fellow-a,  koji, posredstvom američke ambasade već cijelu akademsku godinu boravi na Internacionalnom univerzitetu. U razgovoru sa studentima imali su prilike čuti njihove stavove i mišljenja o ovom vidu kulturne razmjene kao i njihovo viđenje budućnosti.