Rejhana I. Selmanović

Rođena u Novom Pazaru 1984. godine. Osnovnu školu i Gimnaziju završila  rodnom gradu.

Godine 2007. diplomirala na katedri  za Srpski/bosanski jezik i književnost  Internacionalnog  univerziteta u Novom Pazaru sa temom: Teološko i filozofsko u romanu Derviš i smrt Meše Selimovića.

Nakon okončanja studija radila u osnovnoj školi  Desanka Maksimović u Novom Pazaru kao nastavnik bosanskog, a kasnije i srpskog jezika. Godine 2009. počinje da radi na Internacionalnom  univerzitetu u Novom Pazaru u svojstvu saradnika u nastavi,  na predmetima iz  srpske književnosti.

Master rad na temu: Intertekstualne paralele između romana Derviš i smrt i drame Faust odbranila  na Internacionalnom univerzitetu u Novom Pazaru 2014. godine.

Od 2017. godine  na poziciji upravnice biblioteke Internacionalnog univerziteta u Novom Pazaru, organizuje književne i kulturne događaje, Festival knjige i susrete sa piscima iz zemlje i regiona. Urednica radijsko-televizijske emisije Studentski kutak.